Informujemy, iż rozpoczęły się roboty związane z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej w Pucku.

Informujemy, iż rozpoczęły się roboty związane z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej w Pucku. Pierwszym etapem prac jest ul. 10 Lutego , ul. Łąkowa oraz ul. kmdr. E. Szystowskiego W załączeniu przedstawiamy czasową zmianę organizacji ruchu.

Na ul. 10-go Lutego wybudowane zostanie ok. 250 m kanalizacji w pasie drogowym, następnie prace prowadzone będą w poboczu, co nie będzie powodować większych utrudnień na drodze. Na czas trwania prac w pasie drogowym zostanie całkowicie zamknięty pas ruchu w kierunku Połczyna, Władysławowa, Helu. Zamknięcie nastąpi od Ronda NSZZ Solidarność do wyjazdu z ul. Małpi Gaj. Ruch w kierunku do centrum Pucka pozostał bez utrudnień. Zostaną zorganizowane objazdy ul. Wejherowską, ul. Ks. Bernarda Sychty i ul. Małpi Gaj oraz ul. Wejherowską do ronda na ul. Helskiej – trasy 216 na Władysławowo, Hel. Do Połczyna proponujemy objazd ul. Wejherowską, ul. Topolową i ul. Swarzewską.

Na ul. Łąkowej powstanie kanalizacja o długości ok. 200 m. Podczas trwania prac lewy pas ruchu będzie zwężany odcinkami ok. 50 m oraz ograniczona zostanie prędkość do 30 km/h. Równolegle prowadzone są prace na ul. kmdr. E. Szystowskiego. Zostanie tam wybudowane ok. 450 m kanalizacji wraz z przyłączeniami. Ulica będzie również zwężana odcinkami o długości ok. 50 m. 

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „WOD-KAN-GRZENKOWICZ” Sp. z o.o. z siedzibą w Kartuzach, ul. Starochwaszczyńska 64, 83-300 Kartuzy.

Prosimy przewidzieć więcej czasu na dojazd do pracy i szkoły. O kolejnych etapach prac będziemy informować na bieżąco.